#CJREUNION

Inicjatywa staruszków, którzy zapragnęli znów być Jedi!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2017-01-19 15:51:26

Dev
Administrator
Dołączył: 2017-01-18
Liczba postów: 8
Windows 7Chrome 55.0.2883.87

Back 2 Basics

Na początek zaznaczam że, nie czuje się na siłach by prowadzić sesje bądź treningi. Ale w ramach tego że mam sporo czasu kiedy inni ciężko pracują uznałem że odrobinę się zajmę organizacją kilku tematów byśmy nie stracili impetu. Mimo iż nie chciałbym byśmy popadali w jakieś korpo struktury i pompatyczne tytuły, to wydaje mi się że jeśli chcemy a) pograć dłużej jakiś fajny wątek b)spotykać się w miarę regularnie, przydałby się choć odrobinę schematu wprowadzić.


Mistrzowie Gry(MG)
Proponuje byśmy wybrali osobę lub osoby które będą prowadziły główny wątek fabularny, a także w ramach możliwości rozwijały wątki poszczególnych postaci. Myślę że kiedy już załapiemy trochę grania i więcej ludzi poczuje się na siłach by poprowadzić własna sesje czy misje. Na tę chwilę proponuje Kenia, Revana i Jacena, o ile będą chcieli.


Tablica Ogłoszeń.
Tutaj wpisujemy proponowane terminy sesji, treningów czy innych spotkań, a także ważne zmiany w wszelkich tematach związanych z naszym wspólnym graniem. Tak by wszyscy widzieli i wiedzieli:)


RPG


- World Design - Ten wątek powinien być prowadzony przez osoby o sporej wiedzy starwarsowej i umiejętnościach pisarsko archiwizacyjnych. Fajnie było by zbudować wstępny zarys fabularny, opis sytuacji politycznej jak i sytuacje w jakiej sie znaleźli nasi bohaterowie.  Wydaje mi się fajnym pomysłem jeśli Mistrzowie Gry lub Pisarze po konsultacjach z MG dodawali by kolejne wątki dotyczące ogólno-galaktycznej sytuacji. Do tego wydaje mi się że możemy spokojnie korzystać z Ossusowych informacji jeśli będą pasowały do NASZEGO Kanonu:)


- Characters- Myślę że fajnie było by prowadzenie dziennika postaci. Po pierwsze opowiedzielibyśmy odrobinę o naszych postaciach, by lepiej mieć lepsze wyobrażenie postaci które odgrywamy:)


- Missions Diary - Tutaj będzie historia naszego wątku fabularnego. I Co ważne chciałbym żeby Mistrzowie gry wprowadzili tu przede wszystkim początek oraz przed sesją pisali krótki wstęp np na jeden akapit może być mniej, ale chodzi o to byśmy się fajnie wczuwali a historia miała swoją ciągłość dla wszystkich. Żeby nie obarczać wszystkim mistrzów gry, myślę że spoko rozwiązaniem mogło by być, gdyby wybrana osoba po danej sesji tworzy kontynuacje wpisu MG, tak żeby inni nieobecni mogli nadrobić.


- RPG System - Tutaj liczę głownie na osoby które były zaangażowane zarówno w CJ jak i w akademii czy Enklawie. Musimy opracować jak najbardziej casualowy system by wszyscy byli zadowoleni. Myślę że nie będzie to wybitnie trudne, ale trzeba to spisać. Jakimi kolorami co możemy opisać, jakich mocy możemy używać, czy można zginąć, jak zginiemy co wtedy, jesteśmy ranni a może w niewoli. ITD itp. Czy mistrz gry losuje np kostka co sie wydarzy czy wedle własnej inicjatywy.  A ważne jest tez sposób prowadzenia tak byśmy mogli się dołączać w trakcie sesji, lub np na następnej misji wiadomo nie każdy zawsze może.


JK3 Files
No nasze pliczki w jednym miejscu tak by łatwo je było znaleźć.


W każdym pod forum jest Przyklejony wątek general disscusion żebyśmy nie musieli mnożyć wątków jeśli nie zajdzie taka potrzeba. Oprócz tego wraca stara dobra Kantyna czyli miejsce do gadania o czymkolwiek.
Na końcu dodałem jeszcze Saber Training, głównie dla takich ludzików jak ja żeby można sie czegoś nauczyć a nie tylko RPGować:)


To by było na tyle, co myślicie?


"How the little piggies will grunt when they hear how the old boar suffered..."

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
youradventurelife - szkolnamasakra - chcemiectakibrzuch - polskiserwerrozgrywki - csblackhunt